Jak to u nás vypadá

Domovy pro osoby se zdravotním postižením

Šternberk, Sadová 7

Uničov, Olomoucká 1474 a Uničov, Gymnazijní 1473

V každém objektu jsou dvě domácnosti, každá pro 6 klientů. Domácnosti jsou tvořeny dvěma dvoulůžkovými pokoji, dvěma jednolůžkovými pokoji, obývacím pokojem s kuchyňským koutem plně vybaveným potřebnými elektrospotřebiči a nádobím, sociálním zařízením v úpravě pro imobilní klienty, dalším samostatným WC s pračkou, sušičkou a technickou místností. Pokoje jsou vybaveny základním nábytkem. V přízemí je z každého pokoje vstup na terasu a v patře na balkon. V každé domácnosti se nachází zázemí pro zaměstnance a skladové prostory. Součástí obou budov jsou oplocené pozemky sloužící jako zahrada pro aktivní odpočinek klienta. Oba objekty jsou bezbariérové.

Šumperk, Masarykovo náměstí 1281/10

V dvoupatrové vile s výtahem jsou 2 domácnosti, každá pro 6 klientů. Domácnost je tvořena třemi dvoulůžkovými pokoji, velkou společenskou místností s kuchyňkou, sociálním zařízením v úpravě pro imobilní, dalším samostatným WC a technickou místností. Pokoje jsou vybaveny základním nábytkem, kuchyňská linka je vybavena elektrickými spotřebiči, součástí technického zázemí je pračka, sušička a potřeby pro žehlení prádla. V přízemí budovy se nachází aktivizační dílna pro klienty, zázemí a kancelář pro zaměstnance a skladové prostory. Celý objekt je bezbariérový.

Domovy se zvláštním režimem

Šternberk, Opavská 2631/34 a Šternberk, Opavská 2632/32

​Klienti žijí ve dvou skupinových domácnostech po 6 obyvatelích. V domácnostech jsou dva jednolůžkové a dva dvoulůžkové pokoje, samostatná kuchyňka, dvě sociální zařízení, obývací místnost a zázemí pro personál. Oba objekty jsou bezbariérové. Klienti mimo svých pokojů mohou využívat zahradu, dílnu.  Mohou navštěvovat společné prostory organizace – Sadová ul. (kaple, čajovna, tělocvična, bazén, sál,…).

Lužice, Lužice 126

Dům stojí na samostatném pozemku v běžné obytné zástavbě a nabízí ubytování šesti klientům ve dvou jednolůžkových a dvou dvoulůžkových pokojích. Klientům je k dispozici obývací pokoj, kuchyňka, dvě koupelny upravené pro potřeby osob se sníženou mobilitou. Objekt je bezbariérový. Klienti mohou využívat vnější prostory služby – zahradu, mohou navštěvovat společné prostory hlavní budovy organizace – Sadová ul. (kaple, čajovna, tělocvična, bazén, sál,…).

Chráněné bydlení

Šternberk, Nádražní 1693/2a

Byt ve zvýšeném přízemí je velikosti 3+1, o celkové ploše 73,1m2, z čehož jsou  pokoje 38,3m2, společné prostory 25,1m2 (kuchyň, koupelna + WC, předsíň, šatna) a ostatní 9,7m2 (sklep, lodžie). Byt se skládá ze dvou jednolůžkových pokojů orientovaných na jih a jednoho dvoupokojového pokoje a kuchyňského koutu s jídelnou orientovaný na sever. Součástí bytu je balkon s lodžií a sklep

Šternberk, Za zahradami 1769/14

Byt ve 3. poschodí o velikosti 2+1, o celkové ploše 76,76m2, z čehož jsou pokoje 36,6m2, společné prostory 29,96m2 (kuchyň, koupelna, předsíň, šatna, společný pokoj, WC), skladové prostory 2,9m2 (komora) a ostatní 7,3m2 se skládá ze dvou dvoulůžkových pokojů orientovaných na jih a kuchyňského koutu s jídelnou orientovanou na sever. K bytu patří také nově zrekonstruovaný balkon a dva sklepy

Šumperk, Revoluční 1375/55

Služba Chráněné bydlení Vincentinum v Šumperku je poskytována od 1. 7. 2014 v nově zrekonstruovaném domě, ve kterém žije 6 klientů s nižší mírou potřebné podpory. Skupinová domácnost je tvořena dvěma dvoulůžkovými a dvěma jednolůžkovými pokoji, kuchyní s obývací místností, místností pro pracovní terapii, sociálním zařízením, místností pro zaměstnance atd. Součástí objektu je zahrada s garáží. Pokoje jsou vybaveny nábytkem z prostředků poskytovatele. Kuchyňská linka je plně vybavena elektrickými spotřebiči, součástí technického zázemí je pračka, sušička apod. Objekt není bezbariérový.

Projděte si naše zařízení virtuálně

top